loading

Stanislav Duben

Stanislav Duben ICQ: 66800432 email: duben@seznam.cz Skype: sduben

5. únor 2015

Vodafone Smart Tab 4G - Root Návod

vodafone-smart-tab-4g-root-introNávod krok za krokem jak udělat Root na tabletu Vodafone Smart Tab 4G. Verze Androidu Kitkat je bohužel kvůli bezpečnosti celkem nepoužitelná, díky omezení pro práci s daty na SD kartě a nemožnosti přesouvat aplikace na SD kartu. Root je tedy vcelku nutností. Zvlášť když jinak celkem příjemný tablet od Vodafonu má jen 4GB interního úložiště, což je bez možnosti používat data a aplikace na SD kartě opravdu málo.

Upozornění, ROOT děláte na vlastní riziko, můžete přijít o záruku na přístroj a případně ho dostat do zamrzlého stavu. Pokud se tak náhodou stane, já vás varoval ;)

Pozor existuje také Vodafone Smart Tab 4 (bez G v názvu) a je to jiný přístroj než Vodafone Smart Tab 4G!!!. Tento návod a použiteé soubory fungují pouze pro Vodafone Smart Tab 4G

vodafone-smart-tab-4g-root-1

 

Jednoduchý návod na ROOT Vodafone Smart Tab 4G

1. Stažení potřebných souborů

Nejprve si z adresy http://uloz.to/xRfcu7XT/vodafone-smart-tab-4g-root-odemceni-bootloader-zip stáhněte archiv a rozbalte si ho někde na disku. Obsahuje adresář s ovladači (pokud by se Vám po připojení sami nenainstalovaly) a soubory potřebné pro root tabletu. (za soubor díky uživateli Boris911 z AndroidForum.cz)

2. Nastavit tablet do režimu vývojář

Začínáme s tabletem, který není připojený k počítači. V tabletu pusťe Nastavení, odrolujte na skupinu Systém a zvolte položku Informace o tabletu. Najděte Číslo sestavení a 4-5 krát za sebou na něj ťukněte. Objeví se vám hláška, že jste vývojář.

vodafone-smart-tab-4g-root-vyvojar

Poznáte to podle toho, že se vám v položce systém objeví nová položka { } Možnosti pro vývojáře.

3. Povolit ladění přes USB

Nyní na tuto novou položku ťukněte a zaškrtněte volbu Ladění USB

vodafone-smart-tab-4g-ladeni-usb

4. Povolit připojenému počítači ladění USB, zaškrtnutím v tabletu

Nyní připojte tablet k počítači, kde máte připravené soubory z kroku 1. Měl by vám vyskočit okno s žádostí a povolení ladění USB přes tento počítač. Váš RSA otisk bude nějaké dlouhé hexadecimální číslo. Zaškrtněte Vždy povolit z tohoto počítače a dejte OK.

vodafone-smart-tab-4g-povolit-ladeni

5. Pomocí "adb devices" ověřit, že je tablet z počítače vidět

Nyní v adresáři kam jste rozbalili soubory spusťte příkazový řádek zadejte příkaz "adb devices" a dejte Enter. Mělo by se Vám ukázat zařízení v podobě jako na obrázku, jen může mít jiný kód. Pokud zařízení nevidíte, nepůjde pokračovat. Nejspíš půjde o problém s ovladači, které budete muset v takovém případě nainstalovat ručně.

cmd-adb-devices

6. Nastavit tablet do bootloader módu

Tablet se do booloader módu dá dostat dvěma způsoby. Ten jednodušší je napsat ve stejném příkazovém řádku jako v bodu 5 příkaz "adb reboot bootloader". Druhou možností vypnout tablet a zapnout ho tak, že současně držíte power + obě tlačítka hlasitosti. Tablet by měl být stále připojen přes USB kabel. Vzhledem k designu tabletu je mnohem snažší ta příkazová řádka. Že jste v bootloader módu poznáte podle zobrazení "Powered by Android", které nepřejde v normální startování tabletu s logem Vodafone.

7. Spustit superboot.bat

Nyní stačí v příkazové řádce pustit superboot.bat a počkat až se provede dokončení příkazu. Pokud vidíte něco jako <finding device> tak jste přeskočili krok 5 a počítač tablet nevidí, případně není v bootloader módu. Takže musíte znovu od kroku 5.

cmd-root-device

Na obrázku vidíte dokončený root tabletu. Gratuluju, jste báječní, zvládli jste to :)

8. Napravení funkčnost SD karty

Aby se s SD kartou dalo normálně pracovat, tedy ukládat data, mazat, přesouvat na ni aplikace a podobně, musíte ještě provést změnu oprávnění. To jde udělat ručně a zbytečně složitě, nebo použijete android aplikaci KitKat External SD Card Patch,která to vyřeší za vás. Nainstalujte, spusťte, chvíli počkejte a je to. Po dokončení můžete aplikaci zase s klidným svědomím odinstalovat, už není dál potřeba.

kitkat-sd-fix

9. Aplikace na SD kartu

Bohužel na tomto tabletu nejde používat funkci App2SD, tedy nejde standardní cestou přenést velké aplikace na SD kartu. Zatím jediné funkční řešení na které jsem přišel je použití FolderMount, která přenese data aplikací na SD kartu a udělá symbolický link v interní paměti, takže se daná složka tváří, jako by byla umístěná v tabletu, ale reálně zabírá místo na SD kartě. Free verze této aplikace umožní vytvořit 3 symbolické linky, neomezený počet je u placené verze. Pokud umíte s unixem, tak si případné namapování a přesun dat můžete zkusit pořešit i ručně.

Pokud jste s návodem spokojeni budu rád za komentáře, nasdílení kamarádům a taky si můžete jít zahrát nějakou hru na AfroDita hry online ;)

Použité zdroje:

http://androidforum.cz/post896388.html
http://www.modaco.com/topic/373806-r1-root-your-vodafone-smart-tab-4g-with-superboot/

 

Komentáře   

Zdenaless
0 #51 Zdenaless 2016-10-15 20:16
Ahoj, nevite nekdo jestli se da s Tab 4 normalne volat? Zdenek
Aleš
0 #52 Aleš 2016-11-16 20:33
Prostě to nejede. Pořád device offline.Bod č. 5. První věta, moc ji nerozumím. Soubor jsem rozbalil do dokumentů. Stejně mi to píše i u Samsungu S4. Je tu někdo z Prahy kdo by mi helfnul?
Díky čus Aleš
Radim
0 #53 Radim 2017-03-28 08:37
:lol: Díky moc! Funguje parádně, ikdyž to byl trochu porod. Na Win10 jsem nezvládl, sekl jsem se v bodě 5 asi kvůli ovladačům. Vytáhl jsem starý noťas s XPčkama a tam to kupodivu proběhlo skoro samo během chvilky. Díky!
filip
0 #54 filip 2017-04-07 14:49
hotovo, ale zabralo mi to cele odpoledne.

Body:
na linuxu je fastboot potreba se sudo (nebo mit spravne opravneni)

potom nainstalovat CWM a nasledne cyanogenmod
vsechno tady
https://forum.xda-developers.com/general/rooting-roms/vodafone-smart-tab-4g-t2992870
Vojta
0 #55 Vojta 2017-04-20 12:45
@filip:
nechápu jak může být někdo tak hloupý a dát ROMku na 3 části a ještě na stránky kde musíš platit za dokončení soutěže ...
pepa
0 #56 pepa 2017-05-15 18:31
Ahoj Filipe... muzes nekam dat tu ROMku na servek kde se nic neplati? rad bych si udelal Android 5 a davat si appky na SD kartu diky
Míra
0 #57 Míra 2017-06-06 05:40
Ahoj, myslíte, že by tento návod šel použít i na jiný tablet. Vlastním Vodafone Tab prime 7, ale nedaří se ROOT. Předem děkuji za radu.
Tomáš
0 #58 Tomáš 2018-12-31 18:34
Ahoj nejdou mi nainstalovat ovladače a po rebootu mi to píše waiting for device a ve správci mám neznámí android a po aktualizaci mi to napíše že ovladač je neúplný a nejde nainstalovat. Prosím o radu Děkuji Stando
Stanislav Duben
0 #59 Stanislav Duben 2019-01-02 13:22
Tome, bohužel pokud jsi aktualizoval tablet na nejnovjší bezpečnostní patch (stejně jako já), tak tam už se root udělat nedá. Bylo by potřeba udělat novou instalační sadu a nově ji zkompilovat. Což já neumím a aktuálně se k tomu asi ani na AndroidForu mít nebudu. Zkus se tam případně zeptat.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit