loading

Stanislav Duben

Stanislav Duben ICQ: 66800432 email: duben@seznam.cz Skype: sduben

22. duben 2015

Stormware Pohoda a chyba v souhrnném hlášení

Pohoda-a-chyba-v-souhrnnem-hlaseniSkoro tři roky pravidelně se ženou upozorňujeme Stormware, že jejich ekonomický a informační systém Pohoda má chybu v souhrnném hlášení. Skoro tři roky čekáme, kdy konečně tu drobnost opraví, protože z programátorského hlediska je něco takového na pár minut a mě to otravuje při každém pravidelném odesílání DPH a Souhrnného hlášení přes EPO. Až mě ta ignorace natolik otráví, že o tom napíšu.

celý článek

4. říjen 2012

Mateřská pro OSVČ a její potvrzení

osvc-materskaSystém státní správy je nepřeberný kopec "zábavných" překvapení. Ale chápu to, je to "trest" za to, že jako muž a ještě k tomu podnikatel mám tu drzost nastoupit na peněžitou pomoc v mateřství, zkráceně PPM.

Důležitá aktualizace seznamu toho, co je potřeba uvnitř článku!

celý článek

26. říjen 2011

Internetová reklama a Adsense

adsense-a-dphPravidelně se opakující témata v diskuzních fórech o internetovém podnikání se stále stejnými otázkami mě vedla k sepsání toho článku. Dozvíte se jasně, zda musíte nebo nemusíte mít živnostenský list, zda musíte být plátce DPH a další související informace.

celý článek

20. duben 2010

Souhrnného hlášení a přiznání k DPH v XML přes EPO

dph-epoPostup pro vytvoření souhrnného hlášení a přiznání k DPH v programu Stormware Pohoda. Dále odeslání vygenerovaných XML souborů pomocí EPO a ověřeného certifikátu, elektronicky na portál daňové správy.

celý článek

29. březen 2010

Souhrnné hlášení DPH elektronicky - Vytváříme kvalifikovaný certifikát

certifikatOd 1.1.2010 jsou bohužel všichni plátci DPH povinni podávat souhrné hlášení elektronicky. Proč bohužel? To uvidíte z návodu. Po absolvování mnoha hodin prokousáváním se stránek Finačního úřadu, certifikačních autorit a daňového portálu České daňové správy jsem se rozhodl sepsat co nejednodušší návod s přehledem kroků, které musíte před podáním souhrnného hlášení udělat. Informace se sice nalézt dají, ale stojí to mnoho úsilí, skoro nic není snadno k nalezení a spousta důležitých věcí k dohledání není. Návod je určen pro fyzické osoby bez datové schránky.

 

 

celý článek