loading

Stanislav Duben

Stanislav Duben ICQ: 66800432 email: duben@seznam.cz Skype: sduben

23. říjen 2021

Signal Festival 2021

Po roční odmlce, kvůli koronavirovým opatřením letos opět proběhl Signal Festival v Praze. Sešlo se to se stejným víkendem kdy byl Comic Con, na který jsem taky vyrazil. Díky tomu mi na Signal zbyl jen jeden večer a ani ten nebyl celý. Vyrazil jsem proto pouze na Karlín, kde byla jistota videomappingu.

celý článek

28. leden 2021

Co teď? 24 dnů cvičení je za námi!

Pokud jste odcvičili motivačních 24 dní, každý den alespoň 5 minut, říkáte si asi: "A co dál?" V první řadě se pochvalte, i já vás moc chválím! Jste úžasní! Zvládli jste první a nejnáročnější část - donutit se něco dělat, překonat sami sebe v lenosti, nechuti vytrvat a zvládli jste překonat kolečko výmluv, proč to "dneska nejde".

celý článek

3. leden 2021

Motivace ke cvičení - najdi si 5 minut denně, zhubneš a získáš lepší náladu

Jakpak jste na tom s novoročními předsevzetími, máte vůbec sílu a náladu něco začínat? Nebo vás ty opatření, zákazy a pesimistická nálada tak deptají, že nemáte na nic chuť ani sílu? V téhle době je opravdu těžké získat pro něco odhodlání a udržet pevnou vůli. Viděli jsme to i s naším Fit Adventním kalendářem a tím jak o něj upadal zájem, místo aby zástup cvičících rostl. Bylo v něm ale schováno víc než jen "pár cvičebních překvapení" ve stylu Zumby a cvičební abecedy. Byla v něm schovaný psychologický TRIK, takový malý trojský kůň, který používáme například při výuce pádů na bruslích, nebo se používá při různých rozvojových technikách a podobně. Prozradím vám o co jde. Když lidská mysl dělá nějakou činnost 22-24x opakovaně s nějakou pravidelností, vytváří si automatický návyk, kdy už nad tím dál nepřemýšlí, automaticky činnost vykonává a "chybí vám" pokud se v pravidelném intervalu nedostaví.

celý článek

3. leden 2020

Proč fotit do RAW - Výr velký západosibiřský - před a po úpravě

Častý dotaz začínajících a někdy i pokročilých fotografů. Mám fotit do RAWu? A také častý argument je: já to nepotřebuju, nechci to upravovat, neumím to, je to zbytečné. Tak v další ukázce fotky PŘED a PO úpravě trochu popíšu a vysvětlím proč například u téhle fotky bylo focení do RAWu celkem důležité.

celý článek

31. srpen 2020

Dančata - červen 2020

Stejně jak loni se mi podařilo letos opět fotit čerstvě narozená dančata. Letos se mi navíc povedlo dostat se k focení v nejvhodnější době, kdy se rodí mláďat nejvíc. Jedinou velkou změnou bylo, že když začalo období rození mláďat, bylo krátce po velké vodě, takže daněly pokládaly mláďata trochu jinde než obvykle. Díky tomu jsem viděl mláďata i na pro mě méne obvyklých místech.

celý článek

14. srpen 2020

Tiplice obrovská - extrémní makro na Nikon J5

Víte že tenhle "obrovský komár" je absolutně neškodný, býložravý a při zvětšení vidíte detaily o kterých ani netušíte, když tak plácáte kolem sebe, aby vás ten "komár" neštípnul. Už když jsem zvažoval přechod na z Nikonu na Sony, věděl jsem že jedna část Nikon výbavy mi zůstane. Skvělé makro sklo s mezikroužky a Nikon 1 J1. Protože s ním ale fotí Verunka a Staník neměl čím fotit, pořídil jsem mu z druhé ruky Nikon 1 J5, s tím, že si ho občas půjčím na extrémní makrofotografii. Přeci jen čip J5 sliboval proti J1 velký posun. A byla to dobrá volba!

celý článek