loading

Stanislav Duben

Stanislav Duben ICQ: 66800432 email: duben@seznam.cz Skype: sduben

13. kvě 2010

Přidáváme Facebookové tlačítko "Líbí se mi" do WordPressu

facebookFacebook přišel s novým Open Graph api rozhraním a rozšířil tak možnosti sociální komunikace a propagace u stránek. Už jste asi viděli na některých webech tlačítko "To se mi líbí" nebo "Doporučuji". Pokud ne můžete se podívat na příklad třeba na MAXiPod.cz. Přidat tuto možnost do Vašich WP stránek je celkem snadné a můžete použít dvě varianty implementace.

celý článek

20. duben 2010

Souhrnného hlášení a přiznání k DPH v XML přes EPO

dph-epoPostup pro vytvoření souhrnného hlášení a přiznání k DPH v programu Stormware Pohoda. Dále odeslání vygenerovaných XML souborů pomocí EPO a ověřeného certifikátu, elektronicky na portál daňové správy.

celý článek

1. duben 2010

Jak zjistit rozměry Flash animace v php

flashPotřebujete vědět jak zjistit šířku a výšku flash animace, aby se to mohlo nějak implementovat do php scriptu? Většinou jde o použití v administraci flash her apod. Řešení je poměrně jednoduché a je v principu na jeden řádek kódu.


celý článek

29. březen 2010

Souhrnné hlášení DPH elektronicky - Vytváříme kvalifikovaný certifikát

certifikatOd 1.1.2010 jsou bohužel všichni plátci DPH povinni podávat souhrné hlášení elektronicky. Proč bohužel? To uvidíte z návodu. Po absolvování mnoha hodin prokousáváním se stránek Finačního úřadu, certifikačních autorit a daňového portálu České daňové správy jsem se rozhodl sepsat co nejednodušší návod s přehledem kroků, které musíte před podáním souhrnného hlášení udělat. Informace se sice nalézt dají, ale stojí to mnoho úsilí, skoro nic není snadno k nalezení a spousta důležitých věcí k dohledání není. Návod je určen pro fyzické osoby bez datové schránky.

 

 

celý článek

9. únor 2010

Jak zjistit z Google maps Latitude a Longitude

GoogleMapsPokud používáte Google maps k vyhledávání geo údajů, tedy zeměpisné šířky a zěměpisné délky (Latitude, Longitude), asi jste si už všimli, že tento údaje přímo vypsaný na stránce bohužel nenajdete. Zde je postup jak zjistit přesnou polohu, středového bodu, zobrazené mapy.

celý článek

4. únor 2010

Zlatá horečka začíná

Zlatá horečkaTak už je to konečně tady! Další herní novinka, na kterou zasvěcení už nějakou dobu napjatě čekali. Zlatá horečka vrcholí, v horách našli zlato! Cože zlato? Ano zlato, tak hurá ať jsme první, kdo ho začne těžit. Tak nějak začíná naše nová hra vytvořená pro herní server AfroDita.

celý článek