loading

Stanislav Duben

Stanislav Duben ICQ: 66800432 email: duben@seznam.cz Skype: sduben

20. kvě 2014

Ara ararauna - Lauro kde zas lítáš?

ararauna-kveten-2014-introVyrazil jsem si před časem se Staníkem na kole na výlet a najednou uprostřed polí potkáme pána s velikánským papouškem na rameni. A ten papoušek má navíc kšíry. Samozřejmě jsem se začal zajímat o co jde. Dozvěděl jsem se, že ho tam učí létat na volno a že tak do měsíce bude umět létat bez jištění.

To je samozřejmě něco, co jsem si nemohl nechat ujít. Slovo dalo slovo a já jsem dostal na majitele Vaška kontakt, abychom naplánovali focení, až se to lítání na volno Laura naučí. Nebylo to ale tak jednoduché. Den před plánovaným focením totiž Lauru někdo ukradl ze zahrady. Naštěstí netušili, že umí létat na volno a tak zlodějům uletěla. Návrat do rukou majitele byla pak několikahodinová napínavá historka naštěstí s dobrým koncem. O čtrnáct dní později už vše dopadlo dle plánu a i přes vrtkavost počasí se šlo fotit.

Ara araraunaPřílet na přistání

Laura předvedla spoustu přeletů a v rámci hravosti zkoušela přílet pokaždé odjinud, tedy hlavně odjinud než jsem potřeboval. Nakonec jsme jí to ale celkem vysvětlili a pak už probíhala spolupráce jedna báseň.

Ara araraunaProtisvětlo

Povedlo se vyzkoušet i trochu toho protisvětla, ale až se vyvede focení proti západu slunce bude to ještě lepší.

Ara ararauna

Pro netradiční úhly jsme trochu experimentovali vzlety ze země. Focení širokoúhlým objektivem bylo spíš po slechu, protože na vzlet jsem neviděl a snažil se udržet napevno nastevné ostření vleže na zádech.

Ara ararauna

Lauru to tak bavilo, že vydržela létat přes hodinu a nabídla spoustu zajímavých možností pro focení. Vaškovi děkuji za trpělivost, co semnou, jako s fotografem měl a určitě se těším na další focení. Rozhodně jsme společně nefotili naposledy.

Fotogalerie - Laura - Ara ararauna - květen 2014

{phocagallery view=category|categoryid=81|limitstart=0|limitcount=0}

Fotogalerie - Laura s majitelem Vaškem - květen 2014

{phocagallery view=category|categoryid=82|limitstart=0|limitcount=0}

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit