loading

Stanislav Duben

Stanislav Duben ICQ: 66800432 email: duben@seznam.cz Skype: sduben

20. červenec 2014

Fatamorgána výstava motýlů - 2014

fatamorgana-motyli-5-2014Na letošní výstavu motýlů ve Fatarmogáně jsem vyrazil se Staníkem pár dní před jejím ukončením. Jenže ouha, zatímco dřív bezproblémů tolerovali fototechniku v batohu, letos mě odmítli s batohem pustit dovnitř. A protože opravdu nešlo vše pobrat do rukou a ještě u toho hlídat malé dítě, nechal jsem si vrátit vstupné a jel naštvaně domů.

Původně jsem tam už nechtěl znovu jít, ale nakonec jsem se rozhodl, že prckovi ty malé motýli ukážu. Takže napodruhé už po skončení výstavy a s fotobrašnou přes rameno, s tou tam totiž smíte. Jenom batohy se nesmějí dovnitř nosit. Tak až tam někdy půjdete dejte si fototechniku jinam než do batohu. Bylo sice pár dní po skončení výstavy, ale většinou tam v tu dobu bývá ještě spousta motýlů.

fatamorgana-motyli-5-2014-01

Letos bohužel ne, sice bylo ještě dost nevylíhnutých kukel, ale létalo tam jen pár motýlů a většinou už byli v chudáci dost špatném stavu. Tedy potrhaná a pomačkaná křídla, a bylo vidět že už toho mají dost za sebou.

fatamorgana-motyli-5-2014-02

Staníka navíc motýli bavili o něco míň než jsem čekal, takže ani nebyl moc čas vymýšlet nějaké zářné kompozice, nebo zkoušet nové nápady.

fatamorgana-motyli-5-2014-03

Když už náhodou byl motýl jinde než u krmítka, nebo u kukly, tak rychle vyfotit a koukout kam to ten můj malej lump zase běží.

fatamorgana-motyli-5-2014-04

Takže pár záběrů zblízka, pár záběrů na krmítku, něco při líhnutí a na listech a na letovku jsem si bohužel mohl nechat zajít chuť.

fatamorgana-motyli-5-2014-05

Dokonce si mě i přes pestrobarevné oblečení motýli nevšímali a když už mi konečně jeden přistál na hlavě, tak jsem si toho nevšiml ani já, ani Staník a dozvěděl jsem se to z úsměvu kolemjdoucí paní, když ze mě právě odlítal.

fatamorgana-motyli-5-2014-06

A tak největší zábavou byl asi šnek na kameni venku před skleníkem, alespoň soudě dle Staníkovi reakce.

fatamorgana-motyli-5-2014-07

Jeden velký klad tenhle náš výlet ale měl, cestou domů jsme štastnou náhodou objevili hnízdo strakapouda, za kterým jsme se později dvakrát vypravili. Ale o tom už bude jiný článek. Snad se letošní fotky budou aspoň trochu líbit a příští rok se v kreativitě zkusím polepšit.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit