loading

Stanislav Duben

Stanislav Duben ICQ: 66800432 email: duben@seznam.cz Skype: sduben

3. leden 2020

Patient ZERO - před a po úpravě

Na nový rok se musí začít trochou zábavy. Jak vypadá fotka "Patient ZERO" před úpravami a po úpravách? Pokud vás to zajímá odpověď najdete v článku. A proč vznikla? Naše Verunka má neštovice a já jsem druhého prosince doma s angínou na antibiotikách a musím nosit tuhle parádu abych na ni nic nenaprskal když má oslabenou imunitu. Takže v rámci zábavy blbnutí s mobilem včetně postprocesu a až přijde DUBEN čekejte apokalypsu!

Pro ty které by zajímaly techničtejší detaily. Focené je to na Samsung S7, zadní kamera, ta selfie ja naprd. Osvětlení normální domácí led světla na stropě. Foťák se s tím moc dobře nepopasoval, což je vidět na tom jak jde fotka na pleti do červena. Vážně jsem nebyl rudý jako rak. Jinak automatika mobilu, ISO 250, 1/20s, fixní ohnisková vzálenost mobilu ekvivalent 26mm.

Následné úpravy pouze na mobilu. Téměř vše v Snapseed. Tentokrát celkem dost úprav jako vyvážení bílé, přidání jiskry do očí (pomocí filtru portért), nějaké ty tonální kontrasty, mírná úprava histogramu, následné lokální úpravy očí, konkrétně hodně změna teploty barev, hodně zesvětlení a zvýšení expozice až po dosažení oranžové, zvažoval jsem i jít do červena nebo do zelena, ale to už se z hnědých očí bez photoshopu dělá celkem špatně a navíc mám oranžovou rád. To vše pomocí štetce aplikováno jen na zorničky a trochu i na bělmo. V detailech vytažená struktura a ostrost pro zdůraznění strhaných rysů. Pak pomocí filtru drama nebo grunge přidaná lehce omšelá podoba. Text taky doplněný ve Snapseed. Na vodoznak vytvořený v průhledném PNG používám aplikaci Pixlr, protože na rozdíl od Snapseed umí prolínanou vrstvu velikostně měnit a posouvat. 

Pokud se vám výsledek líbí, nebo pokud mám z podobných úprav točit videa s komentářem kde a proč co dělám, napište mi to do komentářů a když vás bude dost tak třeba něco spáchám do Youtube videa.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit