loading

Stanislav Duben

Stanislav Duben ICQ: 66800432 email: duben@seznam.cz Skype: sduben

14. říjen 2018

Signal Festival 2018

Na Signal Festival 2018 jsem vyrazil tentokrát pouze ve čtvrtek, protože jsem byl na víkend mimo Prahu. Opět jsem stejně jako loni připravil mapu Signal Festivalu, protože stejně jako loni nedali žádnou mapu zdarma k dispozici. Musíte si koupit na místě papírovou, nebo zaplatit poplatek v aplikaci. Plánovat trasu do předu je tak bez vlastní mapy poněkud problematické. Jaký letošní festival byl?

Vzhledem k času který jsem měl k dispozici, jsem si nemohl projít všechny okruhy, ale podařilo se mi navštívit okruh v centru a v Karlíně. Začátek u Vltavy byl skvělý, sice sama instalace nebyla už tak úchvatná, ale spolu s Karlovým mostem nebo Pražským hradem v pozadí, byla z fotografického hlediska velice vděčná. NE(U)KLID - Verge (Jana Mercogliano)

Signal Festival 2018 03

Klementinum tradičně obsahovalo hlavně placené instalace, hned vedle něj v Karlově ulici byla tak dlouhá fronta, že čekat by znamenalo nevidět ten večer už nic jiného. Aquarium, promítaná animace na zeď byla pěkné, ale fotograficky mě to až tak nenadchlo. Iris v zrcadlové kapli Klementina bylo bez front, za cenu 170 Kč za vstup na jednu instalaci to celkem chápu. Nejprve jsem si myslel, že za tu cenu budou všechny placené vstupy, ale ne, byl by to pouze tento jeden. Podle fotek to vevnitř bylo asi krásné, ale riskovat na místě že se půjdu podívat na instalaci, která se mi pak vůbec nemusí líbit ... třeba jako bylo na Václavském náměstí, které bylo tentokrát opravdu zvláštní.

Další spíš nepochopení, se u mě setkalo s instalací O stádnosti / Zjevná stádnost na ovocném trhu. Nasvícené spousty dopravních značek ani tak nevyvolávaly pocit nějaké světelné instalace, spíš to vypadalo jen na pokračování ze spousty šílených uzavírek a rozkopanosti Prahy, která je letos snad rekordní. Fotograficky by asi dávaly smysl nějaké siluety v protisvětle.

Nadějně vypadající Touch na Náměstí Republiky, kde interakce doteků návštěvníků a světel slibovala zajímavý fotografický zážitek bohužel nefungovala. Instalace, která měla fungovat interativně s doteky byla bohužel rozbitá poté, co se jí někdo dotkl. Věřím že na další dny se podařilo ji opravit a tak jste si ji vy ostatní mohli užít.

Karlín sliboval 3 neplacené instalace. A hned u první z nich na Biofilms, jsem zjistil, že jde o placenou instanci a na webu jen není jako placená označena. Aktuálně vidím, že to na webu opravili. Zbýval tedy videomapping na Karlínském náměstí a Maint Point Karlín.

Hned Karlínské náměstí mi skvěle spravilo náladu. Krásně udělaný videomapping, který navíc nabyl přeplněný lidmi jako bývá na Náměstí míru. Jak celý videomapping vypadá se můžete podívat na videu.

Z fotografického hlediska velká paráda, kde se dalo udělat hned několik různých fotek podle toho v jaké fázi mappovaní se fotka udělala.

Signal Festival 2018 01

Závěr těsně před 23 hodinou u Main Point Karlín s instalací Wave výstavu hezky uzavřel. Škoda, že toho na Karlíně nebylo víc. Vinohradský okruh jsem bohužel nestihl, ale podle fotek ostatních se zdá, že byl zřejmě lepší než okruh v centru, kde byly na focení mimořádně zajímavé zřejmě jen placené instalace, které jsem nenavštívil.

Signal Festival 2018 02

A jak se letošní Signal Festival líbil vám? Pochlubte se s odkazy na fotky a názory dole v komentářích.