loading

Stanislav Duben

Stanislav Duben ICQ: 66800432 email: duben@seznam.cz Skype: sduben

25. leden 2013

Sněhové vločky v detailu

snehove-vlocky-introLetošní zimu jsem si chtěl zopakovat focení sněhových vloček hodně zblízka. Podobné focení jsem už zkoušel před nějakou dobou a s výsledky jsem byl celkem spokonený. Původní fotky najdete v galerii sněhové vločky. Některé věci jsem chtěl zkusit jinak a zkusit si víc vyhrát se zadním světlem.

celý článek

2. leden 2013

Novoroční ohňostroj 2013 v Praze

novorocni-ohnostroj-2013-Praha-introPražský novoroční ohňostroj je velká událost, která byla letos na základě hlasování Pražanů celkem rozumně přesunuta na 18 hodinu prvního dne v roce. Díky tomu nezanikl ohňostroj v bouři jiných ohňostrojů, dalo se vyrazit i dětmi a nemuseli jste se strachovat o dopravu po půlnoci.

celý článek

29. prosinec 2012

Časopis foto na cestách - 2012

foto-v-roce-2012-introZačalo to v dubnu letošního roku. Tedy vlastně už na konci roku loňského. Když těsně před koncem roku zrušilo nakladatelství mladá fronta skvělý časopis DIGI Foto, který asi půl roku předtím koupilo. Vypadalo to, že z trhu zmizel jediný zajímavý časopis o fotografii.

celý článek

18. prosinec 2012

Fotografická soutěž Příroda-Wildlife 2012

priroda-wildlife-2012Má fotografie Raroha Loveckého, vyfocená při podzimním focení medvěda v Krušných horách,  se v celoroční fotografické soutěži Příroda-Wildlife 2012 pořádané časopisem Příroda, umístila na druhém místě v kategorii Zvířata v zajetí.

celý článek

6. listopad 2012

Fotky veverek v britských médiích

foto-veverky-v-UK-novinach Několik mých fotek z focení veverek vyšlo na přelomu října a listopadu v britských novinách. Fotky vyšly v novinách The Times a v Daily Mail (v tištěné i online verzi).

celý článek

4. listopad 2012

Podzimní focení medvěda

krystofovy-hamry-introTo zase byla jednou povedená fotografická akce. Minimálně z pohledu zážitků, na které se jen tak nezapomíná. Celá akce by se dala nazvat jako "Focení medvěda bez medvěda, aneb když místo huňáče dorazí blizzard".

celý článek