WordPress

2-wordpress-konference-introJak už to bývá, dlouho se nic neděje a pak se najednou sejdou tři super akce v jediném dni. Z toho jedna je 2,5 hodiny jízdy autem jedním směrem, druhá přesně opačným, ale stejně daleko a třetí v míste kde jsem, která se ale obejde i beze mě a láká mě nejméně. Kvůli počasí jsem nakonec nejel fotit na nevážnějšího kandidáta sobotního dne "hromadný volný let papoušků", ale místo toho jsem se vydal jiné 2,5 hodiny směrem na Hlubokou na 2. WordPress konferenci. 

wordpress-logoMožná nevíte, že Wordpress má v základní instalaci celkem nevhodné nastavení, které přímo navádí k útoku hrubou silou na prolomení administrátorského účtu: Co je ale ještě horší, tenhle způsob prolomení hesla (brute force attack) formou DDoS útok má za následek totální přetížení serveru.

blogger-to-wordpressNa základě aktuální zkušenosti jsem se rozhodl sepsat jednoduchý návod jak převést blog s blogovacího systému Blogger do Wordpress s co nejmenším úsilím. Bohužel, je totiž převod o něco otravnější než by musel být, kdyby si tvůrci převodních můstků dali víc práce.

blogger-to-wordpressV předchozím článku o převodu blogu z Bloggeru do Wordpressu, jsem popsal postup, který funguje. Ovšem pro menší blogy. Jakmile přetahujete obravdu rozsáhlý blog. Řádově stovky příspěvků a tisíce komentářů, narazíte na mnohem větší problémy. Importní nástroj začne házet timeouty, které nejde obejít. Data překračují velikost nastavené paměti. Script pro práci s daty končí na Timeout nebo Gateway error. Zkrátka tady už se na to musí jinak.

wordpress-404-errorPro ty, kteří řeší výskyt chyb 404 ve wordpresu a jejich možná řešení. Článek vznikl jako reakce na Zase ty chyby 404 na webu 404m.com. V článku je totiž mimo kromě pěkného rozboru příčin chyb, většinou nastíněné řešení "opravit ručně". Rád bych všem usnadnil práci a ukázal lepší řešení.