loading

Stanislav Duben

Stanislav Duben ICQ: 66800432 email: duben@seznam.cz Skype: sduben

3. kvě 2014

Z deníku otce: Návrat z hor

navrat-z-hor-introHurá pro Staníka, už se nám po tom týdnu přeci jen docela stýká. Takže ráno vyrážíme pro toho našeho lumpíka. To jsem zvědav jestli se nám vrhne kolem krku, nebo jestli bude dělat, že jsme mu vlastně vůbec nechyběli.

Přijedeme za bbaičkou a dědou a oni nikde. Jsou na procházce se Staníkem. A tak sedíme a čekáme. Za chvíli už hluk na schodech a kuk? Kdopak to je. Pane jo, ten za ten týden ale vyrostl. A běží rovnou k nám, takže sláva, nezapomněl na nás. Ovšem nejen že vyrostl, on se taky naučil tříslabičná slova. Což znamená, že mu ze začátku vůbec nerozumíme. "Veveta" je původní "veve" ... jo pořád netušíte? Přece veverka! Taky už neříká jen koko, ale slepice.

Jinak i po návratu zůstávají některé "hity" tohoto měsíce. Takže se vzteká, když má jít ven a taky se vzteká když má jít domů. Vlastně se tak nějak vzteká kdykoliv, když se po něm něco chce. Jo a rozhodl se, že jeho botičky nejsou to pravé ořechové a tak sem tam nazuje moje pantofle a s děsně důležitým a pyšným výrazem ťape a padá po pokoji v pořádně velkých botech.

Bohužel se taky za ten týden naučil, že je oběd o půl hodiny dříve. Což by tolik nevadilo, kdyby se buď nechal přeučit zpátky, což se nechce nechat. A nebo kdyby s tím nesouvisel přesun ranního vstávání o půl hodiny dříve. Sice se po ránu sám zabaví, ale i tak chce o něco dřív doplnit pití a sem tam se rozhodne vyžadovat pozornost rodičů. A to vstávání o půl hodiny dříve je zkrátka vražedné.

navrat-z-horMíša papá, povídá Staník a taky už se nebojí ho sám od sebe pohladit.