loading

Stanislav Duben

Stanislav Duben ICQ: 66800432 email: duben@seznam.cz Skype: sduben

13. leden 2014

Z deníku otce: Období vzdoru

obdobi-vzdoru-introTak nám dítko dorostlo do vzdorovacího období. Projevuje se to tak, že se vzteká, nechce dělat nic z toho co má, respektive chce vždy dělat něco opačného, nebo ještě lépe vůbec nic. Jakmile po něm ovšem nic nechcete, chce dělat nejlépe všechno.

Mám takové podezření, že to příroda zařídila tak, aby byli děti vzhledově nejroztomilejší právě ve věku od 1,5 do 3 let, jen proto, abyste je za to chování v tomhle období nepřizabili. Trucovitým náladám se dá statečně odolávat, ovšem je jen otázkou času kdy vás další vztekle hozený předmět, trucovitý řev nebo překlopený talíř rozběsní do ruda. Děti to prostě v tomhle období zkouší a zřejmě testují kde mají rodiče limity. No upřímě řešeno, občas mi letí hlavou myšlenky na to, že mu asi období vzdoru změním na období pálící prdele. Jenže oni to prý zkrátka v tomhle období takhle mají a nic moc se s tím nedá dělat.

A tak si užíváme prima chvilky. Staník řve, protože ho to doma nebaví. Tak pojď půjdeme ven. Jo ale to řve protože se nechce oblíkat. Pak se vzteká, že když už je oblečený rozhodně nepůjde ven z bytu. No a když je konečně venku, sedne si na prdel a řve, že on teda nikam nejde. Chceš do kočárku? Plácání rukou na ucho, to znamená: NE, ne a ještě jednou NE!. Chceš za ruku, ne a řev. Jo leda tak do náruče, jenže ty už jsi nám kluku přibral, takže na dlouhé nošení už to není. A když už ho přeci jen dostaneme na nohy, frnk ho na druhou stranu než chceme. Chytit za ruku a říct támhle jdeme = řev a plác ho sebou na prdel na zem. Samozřejmě nejlépe do největšího blátivého svinčíku.

Jo když na něj táta houkne a popadne ho za zápěstí, protože ruku jinak vykroutí, a řekne mu jde se, tak se jde. Ťapká ovšem za řevu ve stylu, pomoooc tyhle rodiče mě strašně mučí, halooo dělejte něco. No a tak máme poslední dny takové hlasité vycházky. Přerušované akorát slovíčky "bu" když jede kolem autobus, "pesci" nebo "baf vaf", když jsou poblíž psi, nebo "jůůů" když je kolem cokoliv jiného zajímavého.

Tím jak nechce moc chodit venku, tak doma řádí jak černá ruka, z hopsacího oslíka dělá dopravní prostředek a zřejmě musíme od babičky dovézt odstrkovací motorku, protože už začíná zkoušet sedat na větší autíčka a jezdit na nich. Ještě, že je chvílemi usměvavý a milý, v takovou chvíli byste ho za nic nevyměnili a je to nejúžasnější a nejroztomilejší dítko na světě. To je obvykle ve chvíli kdy přijde návštěva a jen se za ní zavřou dveře a něco po něm chcete, řev, vztek a vzdor. Naštěstí mám způsob jak mu to vrátit. Mučení zvané budík a lochtando grando nejen pomáhá zvládat vztek a v oku tikající šílenství, ale ještě uvolní energii nahromaděnou k naplácání humánějším způsobem a rozchechtá to naše vzdorující dítko od ucha k uchu. Jenom doufám, že lochtání jakožto přiměřenou formu násilí na dětech nějaké EU směrnice v budoucnu nezakáže.

obdobi-vzdoruKoukej jak jezdím na hasičckém autě, jen je mi trochu malé.