loading

Stanislav Duben

Stanislav Duben ICQ: 66800432 email: duben@seznam.cz Skype: sduben

24. listopad 2013

Z deníku otce: Pokec se Sárou

Pokec-se-Sarou-introPřijela k nám na náštěvu sestřenky rodina. Pro Staníka naprostá paráda, kámoška v jeho věku s kterou si okamžitě rozumněl, aby taky ne když je to příbuzná, a pustili se do společného řádění.

Sára je o tři měsíce starší, ale asi tak o několik knihoven výmluvnější. Na to jak je malinká totiž umí neskutečně dobře mluvit. A tak zatím co Sára povídala "ptáček", "zebra", "slon" nebo "já chci dudlíček", tak Staník kontroval svým "ptá" a "heee". Nicméně takhle prťavá dvojka dokázala udělat pomocí hraček z pokoje ještě větší válečnou zónu, než bych čekal. Pohoštění návštěvy se tak stalo tančením mezi kostičkami a projžďkou po našlápnutých autíčkách.

Staník dostal sadu zvířátek, což ho naprosto nadchlo a navíc jde o hračky, které se dají rozházet po zemi podobně jako kolíčky nebo kostičky. Ne,že by se rozházelo jedno nebo druhé, teď už se dá totiž rozházet o pár dalších věcí navíc. Bylo docela veselé ty dva cvrčky pozorovat. Jak si děti v tomhle věku většinou berou hračky a přetahují se o tu jednu v ruce, tak Staník i Sára si nechají hračku vzít prakticky bez boje a sami se o hračku nějak vehementně nehlásí. Takže jak si jeden něco našel,druhý hezky počkal až mu to ten první podá. Prostě taková idylka. No idylka, v rámci možností. Děti se smáli a hráli si, což znamenalo spoustu padání hraček, třískání odhozenými hračkami, do toho nějaký ten xylofon nebo hračka s hudebním doprovodem. Takže povídání nás dospělých se neslo v duchu přeřvávání toho rámusu, snaze slyšet aspoň trochu z toho o čem se vlastně mluví a klid pro nás nastal až když jsme děti pěkně uspali a mohli se večer konečně v klidu a tichu pobavit.

Staník ráno úplně zapomněl, že u nás někdo je a svým typickým ňam ňam, se dožadoval vyrazit z pokoje do obýváku k jídlu. A jak se otevřeli dveře obýváku, tak místo klasického vystartování po hračkách jen zkoprněle zastavil a koukal jak se k němu sklání sestřenka se slovy "ahoj Staníku".Jakmile si ale uvědomil co se děje, tak frrr vytahat, co nejvíc hraček, a u toho se dožadovat jídla. Jenom po odjezdu návštěvy se zdál být trochu smutný, že si nemá s kým hrát.

Pokec-se-SarouTakhle to dáme do kyblíku a ten pak rozsypeme po celém pokoji.