loading

Stanislav Duben

Stanislav Duben ICQ: 66800432 email: duben@seznam.cz Skype: sduben

14. červen 2012

Jak připevnit miminkovník na Chariot CX

chariot_cx_smallZ trochu netypického soudku než tu obvykle píšu. Ještě se nám to škvrně ani nenarodilo a nám začínají veselé zážitky. Chceme vozit mimino s sebou na brusle i na procházky a pro malé tvorečky se do těhle vozítek musí dávat speciální vložka. Miminkovník se jí říká. Je od 0-10 měsíců a mimču je v něm ve vozítku jako v bavlnce.

Takže jsem domů dovezl novotou vonící chariot a začal řešit jak se do něj miminkovník namontovat. A po nějaké době si opět připadal jak Pat a Mat v jedné osobě. Taky by k tak drahému vozíku a příslušenství mohli přiložit slušný návod, těch pár korun za lepší tisk, nebo dokonce barvy by nikoho nezabilo. Návod je, hlavně co se obrázků týká, jak X-tá kopie z kopírky a nejlepší na tom je, že miminkovník je to univerzální pro všechny Chariot vozíky, tedy nejen CX, ale i ostatní modely. Aby toho nebylo málo, podle datumu výroby vozíku, se připevnění lehce liší i u stejné modelové řady (což se ale z přiloženého návodu nedočtete). V překladu je vysvětlení instalace na půl stránky bez obrázků. Originální návod obrázky má, ale zřejmě střídavě k různému modelu, kde vám neřeknou k jakému ale obrázky jsou ve stylu krok 1 (model X), krok 2 (model Y), krok 3 (kdo ví jaký model ale tentokrát pro 2 děti) ... a je to! ... Hmm to tedy není! Zvlášť když si všude čtete uklidňující nápisy jako "VAROVÁNÍ" nebo "špatné použití může způsobit úraz nebo smrt pasažéra". Prostě texty co vás vysloveně povzbudí k experimentování jak to upevnit :).

chariot-cx-miminkovnik
Skvělý ilustrační obrázek ... k variantě pro 2 děti ovšem. Já mám variantu pro 1 dítě.

Pokud byste někdo jako já kupoval Chariot CX a potřeboval do něj miminkovník pro děti od 0-9 měsíců a ještě navíc jste byli stejně paf z návodu jako já, tak ANO má vám zbýt spousta šroubků a dílů (jejich počet záleží na konkrétním modelu), NE z přiloženého návodu opravdu nejde vyčíst, jak to sakra přidělat (nebo jsem opravdu nešika co nic nechápe). Takže dobré návody jsou ke stažení online na http://www.thule.com/cs-cz/cz/products/active-with-kids/multifunctional-child-carriers/accessories/zavesne-luzko-thule-infant-sling-_-20101000, vyberete si konkrétní model (případně určíte ke kterému roku výroby se váže), konkrétní přislušenství nebo rozšíření a stáhnete si PDF plné obrázků, kde ke každé variantě, ke každému konkrétnímu modely je spousta fotek krok za krokem. Tedy CX, pro 1 dítě, rok výroby po 2011, fajn to máme krok 1,2,3. Další stránka to samé ale pro 2 děti (kde se použije ta tyč viz. obrázek nahoře). Ale hlavně mi pomohlo video

Video jak přidělat miminkovník na Chariot CX

Pořádné vysvětlující video, tam konečně pochopíte která matička nebo podložka má jít kam a jak to ten tvůrce manuálu myslel, ale nenapsal a nezakreslil.

Uff ... největší bojovka po namontování taky splněna. Už vím kam to v tom našem ohromném bytě umístit aby to co nejméně překáželo.

Pokud jste měli stejný problém, doufám že jsem Vám poradil. Obrázky Chariotu jsem si vypůjčil ze sportobchod.cz, kde jsme nakupovali, tak se na mě za jejich použití doufám zlobit nebudou.